Hakkımızda

İşletmemiz 1981 yılında Çark Sanayide 75 m2 alanda alüminyum doğrama işiyle başlamıştır. 1987 yılında 450 m2 kapalı alana taşınarak altı kat daha büyümüş ve 1988 yılında Türkiye'de bir ilk olan alüminyum üretiminin yanında cam üretimine de başlamıştır. 1992 yılında Pakpen'in Sakarya bölge bayiliğini de bünyesine alarak PVC doğrama üretimine başlamıştır. Sakarya ilinde kurulan ikinci PVC doğrama atölyesi olması sebebiyle tarihçemiz açısından önemlidir. Ayrıca alüminyum doğrama, pvc doğrama ve cam üretimi olarak Sakarya ilinde konsept olarak çalışan ilk ve tek firma olmuştur.

1995 yılında 1. OSB'den 5000 m2 yer alarak daha da büyümeyi hedeflemiştir. 1997 yılında 3500 m2'lik fabrika inşaatını başlatarak çok kısa bir sürede yapımını bitirmiş, teknoloji ve hizmet anlamında bir adım daha ileri gidebilmek için 1998 yılında yeni yerinde üretime başlamıştır. Üretimin başlangıcından bir yıl sonra tüm Türkiye'yi yasa boğan 17 Ağustos 1999 Marmara depremiyle fabrikamız yıkılmış, daha önce içinde barındığımız bina da orta hasarlı hale gelmiştir. Çalıştığı firmalar ve Sakarya halkından aldığı destekle 2 yıl gibi kısa bir sürede eski günlerine geri dönmüş ve ilerleyen yıllarda daha da büyümüştür. 2007 yılında 1300 m2 lik iş merkezi yaparak bünyesine alüminyum, cam vs.'ye hitap eden bir yapı market devreye almıştır. 2009 yılında fabrikadaki yatırım planlarını gözden geçirerek cam işleme merkezi kurarak; rodaj, zımpara, temper vs. işlere yatırım yaparak Sakarya ilimiz ve çevre illerimizin önemli bir açığını ortadan kaldırmıştır.
 
2014 yılında mevcut fabrikamızın yanındaki 5000 m2 lik arsa üzerindeki fabrikayı satın alarak üretimlerimizi hem ikiye katladık hemde hız kazandırarak müşterilerimizin isteklerini daha kaliteli ve hızlı bir şekilde karşılayabildik. Aynı yıl içerisinde Kocaeli'de 1300 m2 lik çalışma alanı içerisinde alüminyum profil ve aksesuar satışı, alüminyum doğrama imalatına başlayarak alüminyumla ilgili olan iş hacmimizi daha da büyüttük. Böylelikle 2014 yılında firmamız ciddi yatırımlara imza atmıştır.

2017 yılında firmamız ikinci cam kesim hattı ve lamine cam kesim hattı kurarak üretimini ve kalitesini artırmıştır.

Firmamız şuanda alüminyum sistemleri, cam giydirme sistemleri, balkon cam katlanır sürme, alüminyum küpeşte, camlı korkuluk sistemleri, duşakabin, pvc doğrama sistemleri, cephe sistemleri, cam üretimleri, sineklik sistemleri, panjur gibi ürünleri siz değerli müşterilerimize sunmaktayız.

Firmamız yatırımlarına ve üretimlerine sağlam ve emin adımlarla yürümeye devam edecektir.

Saygılarımızla.